2019 – O tegorocznej edycji …

Szanowni Państwo,
Czas mija nieubłaganie i przybliża nas to tegorocznej edycji Festiwalu "Sztuka Natury". Jak mieli Państwo okazje przekonać się w trakcie udziału w kilkunastu już edycjach Festiwalu, czas ten nie był z pewnością tworem statycznym. Festiwal żyje, rozwija się i ewoluuje, od najpierw Festiwalu fotografii, poprzez zmianę formuły o charakter międzynarodowy poświęcony fotografii i filmowi przyrodniczemu, do ... .
Nadszedł czas kolejnych, znaczących zmian w konwencji Festiwalu.
Co najważniejsze, do szacownego grona Organizatorów Festiwalu dołączył od tego roku Wydział Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Dzięki temu mogłem powołać Radę Artystyczną Festiwalu, która z pewnością, będzie wspierać kształtowanie programu Festiwalu na jeszcze wyższym poziomie artystycznym i merytorycznym. Do Rady zaproszenie przyjęli wybitni  Artyści o ugruntowanej pozycji w świecie sztuki. Priorytetem stało się dalsze poszerzanie formuły Imprezy o środki wyrazu sztuk wizualnych. Jak pokazuje historia inspiracje twórców płynęły głównie z Natury, skąd czerpali natchnienie. Zmiana nazwy Festiwalu począwszy od tegorocznej edycji na - "Sztuka Natury" XII Międzynarodowy Festiwal Sztuk Wizualnych Inspirowanych Naturą, Toruń 2019", właśnie z tej inspiracji twórczej się wywodzi.
Wyrażam nadzieję, iż te ewolucyjne zmiany, które nastąpiły w tym roku spowodują podniesienie rangi Wydarzenia, rozszerzą formułę, a dla Państwa, odbiorców Festiwalu, sprawią  , że artystyczne spotkania w pełni spełnią Państwa oczekiwania.
 

Zapraszam na tegoroczną edycję Festiwalu

Dyrektor Festiwalu

dr hab. Adam Adamski

Podobne wpisy