2020 – Grzegorz Bobrowicz Gościem Festiwalu

Grzegorz Bobrowicz jest Dolnoślązakiem. Fotografią przyrodniczą zajmuje się od czterech dekad. Autor wystaw fotograficznych w kraju i za granicą. Wydał kilkanaście książek o przyrodzie Polski, m.in. Polską dziką przyrodę, Cuda przyrody, Fenomeny przyrody, Tajniki naszych lasów, Fotografowanie polskiej przyrody. Wykładowca fotografii krajobrazowej i przyrodniczej w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach. Prowadzi warsztaty fotograficzne.

Absolwent uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. W swoim dorobku ma ponad sto opracowań naukowych, w tym dokumentacje trzech rezerwatów przyrody, a także kilkaset artykułów naukowych i popularnonaukowych. Pracuje nad Słownikiem polskiego języka przyrodniczego.

Reżyser, autor scenariuszy, komentarzy i zdjęć do filmów przyrodniczych, m.in. Bieliki,Park Krajobrazowy Chełmy, Park Krajobrazowy Dolina Jezierzycy, Przemkowski Park Krajobrazowy, Przyroda ziemi oławskiej, Żurawie. Jego film Anima Animalis. Klejnoty dolnośląskiej przyrody zdobył nagrodę im. B. i J. Czeczów za najlepsze zdjęcia na XVIII Międzynarodowym Festiwalu Filmów Przyrodniczych im. W. Puchalskiego.

Autor vloga: Szepty Przyrody / Whispers of Nature
Więcej prac autora można obejrzeć na: www.bobrowicz.eu https://www.facebook.com/Grzegorz-Bobrowicz-Fotografia-181774385167658 

Podobne wpisy