radomir_m

Radomir Jakubowski - dwudziestoośmioletni absolwent biznesu i zawodowy fotograf. Mieszka w niemieckim Saarandzie. W wieku osiemnastu lat przyjęty został w szeregi GDT (Gesellschaft Deutscher Tierfotografen – Niemieckie Towarzystwo Fotografii Przyrodniczej).

Zawód fotografa przyrody pozwala na połączenie fascynacji przyrodą z pasją Radomira, którą jest fotografia. Rezultatem jego – niejednokrotnie bardzo wymagających pod względem fizycznym – podróży i ekspedycji są zarówno relacje fotograficzne dokumentujące wybrany temat, jak i kreatywne ujęcia prezentujące bardziej subtelne, artystyczne podejście.

Radomir wielokrotnie zdobywał nagrody i wyróżnienia w międzynarodowych konkursach fotografii przyrodniczej. W 2011 roku został laureatem Fritz Pölking Junior Award, a kilka jego zdjęć zostało nagrodzonych w konkursie na Fotografa Roku GDT (GDT European Wildlife Photographer of the Year). Prace Radomira ukazują się w czasopismach, katalogach i książkach publikowanych w całej Europie. Prowadzi również warsztaty fotograficzne w Niemczech, Francji, Belgii i Szwajcarii.

Zajmuje się wspieraniem i promocją młodych fotografów. Od 2012 roku przewodzi grupie Młodych GDT (GDT Jugendgruppe), jest też twórcą projektu New Shoots Blog. W 2013 roku nakładem wydawnictwa Gallileo Design Verlag ukazała się jego pierwsza książka, projekt zrealizowany z Sandrą Bartochą i Wernerem Bollmannem, Die Fotoschule in Bildern: Naturfotografie ("Ilustrowana szkoła fotografii: Fotografia przyrodnicza").

 01m 02m 03m 04m 05m 06m 07m 08m 09m