Miejsce ekspozycji – Dom Muz, Podmurna 1/3

Wernisaż – 6 grudnia 2012 o godzinie 16.30

Wystawa czynna do 31 grudnia 2012

Miło nam powitać Państwa na wystawie fotograficznej pt. ”Skarby Polskiej Przyrody” zorganizowanej przez Związek Polskich Fotografów Przyrody.

Wystawa  została zorganizowana z okazji 15-lecia ZPFP i pokazuje nasz dorobek artystyczny.

ZPFP to największa organizacja w Polsce zrzeszająca miłośników fotografii i przyrody. W naszych szeregach są zarówno zawodowcy jak i amatorzy. Obecnie na nasze stowarzyszenie składa się z 12 okręgów, które zrzeszają w skali całego kraju około 500 osób.

ZPFP prowadzi działalność jako dobrowolne, samorządowe stowarzyszenie twórcze w oparciu o własny statut i zasady sformułowane w Kodeksie Etycznym Fotografii Przyrodniczej z naczelną zasadą poszanowania przyrody.

Członkiem ZPFP może zostać każdy miłośnik fotografii i przyrody, bez względu na wiek i wykonywany zawód. Do ZPFP należą zarówno profesjonaliści i amatorzy, którzy na cyklicznych spotkaniach mają możliwość prezentacji swoich prac, dyskusji i wymiany doświadczeń.

W ramach działalności związkowej organizujemy konkursy, wystawy, plenery, festiwale przyrodnicze oraz prelekcje znanych fotografów, podróżników i przyrodników.

Serdecznie zapraszamy firmy, instytucje i organizacje do współpracy i zakupu naszych zdjęć.

Oferujemy także możliwość zorganizowania wystaw fotograficznych. Posiadamy kilkadziesiąt doskonałych zdjęć w formie dużych powiększeń, gotowych do zawieszenia na ścianie. Prace pochodzą z kilku ostatnich lat, z naszego prestiżowego konkursu na Fotograf Roku.

Prezentowana wystawa to przekrój naszych fascynacji i zainteresowań – od makrofotografii, poprzez zdjęcia dzikich zwierząt, świat roślin, aż po krajobraz. Zdjęcia zostały wyselekcjonowane z organizowanego przez nas konkursu na Fotografa Roku ZPFP.

Serdecznie zapraszamy do oglądania zdjęć.