„Opowieści OBIEKTYWne” Dariusza Sarnowskiego w ramach „OBIEKTYWnie O PRZYRODZIE”

sarnowski_03

Miejsce – Centrum Kultury Dwór Artusa, Artus Cinema, Toruń

Data –  2 czerwca 2015 o godzinie 19.00

„Opowieści OBIEKTYWne"

Przyroda w swojej nieskończonej potędze i bezmiarze urody zmusza do refleksji nawet najbardziej nieczułych na jej uroki. W historii świata, ci bardziej podatni na jej piękno - pisarze, malarze, poeci, czy muzycy, używali wszelkich znanych im metod do utrwalenia i opiewania piękna prezentowanych przez nią zjawisk. Dzisiaj, blisko dwieście lat od wynalezienia aparatu fotograficznego, w czasach gdy możemy go umieścić nawet w niewielkim telefonie, fotografowanie przyrody stało się ulubionym zajęciem mas. Fotografujemy wszystko, wszędzie i na każdy temat. Nie zawsze jednak zgodnie z naturą... O swoich pasjach – przyrodzie i jej fotografowaniu, oraz o tym ile musi być przyrodnika w fotografie żeby nikomu nie stała się krzywda opowie Dariusz Sarnowski.  

Dariusz Sarnowski – fotograf, dziennikarz, miłośnik przyrody. Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich i stowarzyszenia Foto Humanum. Współtwórca i pierwszy prezes Okręgu Śląskiego Związku Polskich Fotografów Przyrody. Zawodowo związany z prasą przyrodniczo-łowiecką. Współpracował z większością periodyków traktujących o polskiej przyrodzie jako autor zdjęć, reportaży i opowiadań. W programie „Natura” emitowanym w 3 programie TVP redagował i prowadził blok o fotografii przyrodniczej. Reporter, fotoedytor, a następnie redaktor naczelny miesięcznika Magazyn Sezon.

             Dwie pasje - poznawanie tajemnic przyrody i fotografia - przenikały się w nim od najmłodszych lat. Naturalnym więc procesem stało się ich połączenie i choć na swojej fotograficznej drodze życia praktykował w różnych jej dziedzinach – od reportażu po akt – to tematyka jego zdjęć zawsze, choćby dyskretnie, trącała o przyrodę. Mówi o sobie, że jest w nim więcej przyrodnika niż fotografa, a aparat fotograficzny to tylko narzędzie do pisania opowieści. Te fotograficzne opowieści prezentowane na kilkudziesięciu wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą zawsze spotykały się z dużym uznaniem odbiorców.

https://www.facebook.com/dariuszsarnowskifotografia    

Podobne wpisy