2022 – Marek Arcimowicz Gościem Specjalnym

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie DSC09410-3.jpg
Wprowadź podpis…

Fotograf, dziennikarz i projektant z zawodu. Fotograf magazynu NATIONAL GEOGRAPHIC Polska - od początku jego istnienia, czyli od roku 1999. Członek SONY Imaging Ambassadors, ściśle związany z tą marką od roku 2008.

Od czasu do czasu przewodnik, wykładowca akademicki. Alpinista, narciarz.

Pomysłodawca, założyciel i gospodarz festiwalu FotoCamp w Karkonoszach, nazywanego „fotograficznym Woodstock'iem".

Urodził się w roku 1972, w Wałbrzychu. Ukończył Wydział Architektury i Urbanistyki Politechnice Wrocławskiej, gdzie doskonalił warsztat plastyczny m.in. pod okiem dr Leszka Malugi.

W latach 2014-2018 uczestniczył jako fotograf w projekcie KNKŚ - Martyny Wojciechowskiej. 

Początkowo jego zainteresowania fotograficzne skupiały się wokół architektury i sztuki użytkowej.  Później koncentrował się na aspektach dynamiki i ruchu w fotografii a następnie kondycją człowieczeństwa. W ramach międzynarodowej ekspedycji naukowej w roku 2012 wspiął się na niezdobyty wcześniej szczyt Tramen Tepui w Wenezueli plonem wyprawy było również odkrycie 3 nieznanych dotąd gatunków zwierząt. Uczestnicząc we wspólnych wyprawach wspinając się i fotografując niejednokrotnie współdziałał z elitą wspinaczy i alpinistów.Przez lata redaktor i "frontowy" fotograf Magazynu „Góry"". 

Publikował na łamach wydawnictw książkowych (Znak, Stapis, Wydawnictwo Dolnośląskie,  Góry, Galaktyka, National Geographic) i prasy, m.in.: "National Geographic" Traveller", „Geo", „Podróże", „Focus"

Jego prace były eksponowane na kilkudziesięciu wystawach indywidualnych i zbiorowych, min. "Oczami Fotografów National Geographic", były też wielokrotnie w Polsce i w świecie.. Współpracował z czołowymi agencjami reklamowymi w Polsce i za granicą, a także z  WWF i Amnesty International.

Uczestnik i organizator wypraw wspinaczkowych, eksploracyjnych i naukowych. 

Żyje w międzykontynentalnym rozkroku, a w przerwach w pracy, mieszka z rodziną w górach.

www.arcimowicz.com   www.FotoCamp.pl

INSTA: https://www.instagram.com/arcimarek/

FB: https://www.facebook.com/ArcimowiczPhotographer

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie MA_20110317_376504_D-1024x682.jpg
To miejsce, wcześniej nieskartowane - nazwaliśmy: "Arco Iris Bosque" (hiszp.) czyli "Tęczowy Las". Tu, w Tęczowym Lesie stała nasza baza.
© Marek Arcimowicz / National Geographic Polska
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie MA_20110320_377415_D-1024x682.jpg
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie MA_20110320_377682_D-1024x682.jpg

Podobne wpisy