2019 – Grzegorz Szkutnik – Gościem Festiwalu.

Pasjonat fotografii z wykształceniem przyrodniczym. Pochodzi z Lubelszczyzny i obecnie mieszka w południowej części tego regionu oddając się w wolnych chwilach urokom Równiny Biłgorajskiej, Puszczy Solskiej i Roztocza. W poszukiwaniu dobrego światła, ciekawych tematów i kadrów nie stroni od fotograficznych wypraw w inne rejony południowo-wschodniej części kraju. Głównym tematem jego prac jest krajobraz i elementy go tworzące.

Swoje fotografie publikuje w czasopismach przyrodniczych, albumach, kalendarzach, folderach itp. W dorobku ma pięć wystaw autorskich oraz jest współautorem wielu wystaw zbiorowych poświęconych polskiej przyrodzie, prezentowanych zarówno w kraju jak i za granicą. Laureat ogólnopolskich konkursów fotograficznych, juror konkursów fotograficznych organizowanych przez instytucje samorządowe, stowarzyszenia twórcze i parki narodowe.

Od 2005 roku członek Związku Polskich Fotografów Przyrody zrzeszony w Okręgu Roztoczańsko-Podkarpackim. Fotograf Roku 2010 Okręgu Roztoczańsko-Podkarpackiego ZPFP.

www.grzegorzszkutnik.pl

Podobne wpisy