2018 – Sławomir Skupiński Gościem Festiwalu

Sławomir Skupiński – fotograf, operator filmowy, autor zdjęć do wielu filmów przyrodniczych.
Przez lata zajmował się obsługą multimedialną imprez artystycznych, by w  2005 r. rozpocząć pracę w Leśnym Studiu Filmowym. Tu doświadczenie filmowe połączył z pasją do podpatrywania przyrody. Interesuje się zbiorowiskami  roślinnymi, stąd pierwsze wyreżyserowane przez niego filmy to cykl o typach siedliskowych lasów.
Poza zdjęciami w terenie realizuje też zdjęcia studyjne: hoduje postacie larwalne owadów, by rejestrować kamerą ich rozwój osobniczy. Ma też spore osiągnięcia w filmowej rejestracji kilku gatunków myszy.  🙂
Mieszka w bardzo ciekawym przyrodniczo miejscu, w środkowej Polsce, przy zbiorniku Jeziorsko nad Wartą. W okolicy występuje wiele gatunków ptaków wodno-błotnych, gniazdujących, ale także pojawiających się na przelotach. Sławek filmuje więc i w pracy i w czasie wolnym. Zakłada wodery, zabiera skonstruowane przez siebie pływadełko i rusza na łowy. Często towarzyszy mu żona Monika, a syn Kacper od najmłodszych lat obcuje z przyrodą, bezbłędnie rozpoznaje gatunki wokół i daje ojcu „cynk”, gdzie można zrobić ciekawe ujęcia.
Ostatni wyreżyserowany przez Sławka film to ”Zadziwiający świat chrząszczy”.

Podobne wpisy