Podobne wpisy
2014 – Werdykty Jury Konkursów
Konkurs fotograficzny „Natura Wokół Nas” Jury w składzie: Przewodniczący – Adam Adamski – Dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Fotografii Przyrodniczej „Sztuka Natury” Toruń, Kierownik Muzeum Przyrodniczego Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska UMK, członek ZPAF i ZPFP. Członkowie Jury: Dariusz Sarnowski – fotograf przyrody, członek ZPFP Marek Trzeciak – fotograf przyrody, kierownik Galerii Zarzewskiej, członek FIJET (World Federation…
2014 – Wystawa „Ostoje Natury i ich mieszkańcy” w Grudziądzu.
Miejsce ekspozycji – Centrum Kultury Teatr, Klub Akcent, ul. Wybickiego 38/40 Grudziądz Otwarcie – 13 listopada 2014 o godzinie 18.00 Wystawa czynna do 9 grudnia 2014 Wystawa prezentująca prace wyróżnione i nagrodzone w konkursie fotograficznym „Ostoje Natury i ich mieszkańcy” zorganizowanym przez Muzeum Przyrodnicze Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska UMK w ramach VI Międzynarodowego Festiwalu Fotografii…
2015 – Michał Lorenc Gościem Specjalnym Festiwalu.
Michał Lorenc urodził się 5 października 1955 roku, w Warszawie. Należy do najwybitniejszych współczesnych kompozytorów muzyki filmowej. Napisał muzykę do ponad 175 filmów, seriali telewizyjnych, filmów dokumentalnych oraz spektakli teatralnych. Współpracował z najlepszymi reżyserami z Polski, Czech, Wielkiej Brytanii i USA. Nagrywał muzykę z najlepszymi polskimi orkiestrami: Sinfonią Varsovią, Orkiestrą Filharmonii Narodowej i Warszawską Operą…
2018 – Cezary Korkosz Gościem Festiwalu
Cezary Korkosz (1968), fotograf dzikiej przyrody, podróżnik i pejzażysta, wypracował niepowtarzalny styl dzielenia się obrazami namalowanymi przez samą Naturę. Pochodzi ze starej szkoły fotografii analogowej i średniego formatu. Przez ponad 20 lat uwieczniał przyrodę na kliszy, od kilku lat zafascynowany możliwościami dzisiejszej techniki wykorzystując ją podczas rejestracji dynamicznych scen ruchu i akcji w trudnych warunkach. W swoich zdjęciach ukazuje to, co praktycznie do…
2014 – Tomasz Ogrodowczyk podsumuje trzy lata pracy nad Zieloną Serią Włodzimierza Puchalskiego
Włodzimierz Puchalski podczas pracy Podczas spotkania, Tomek opowie o całym długotrwałym procesie wznawiania Zielonej serii Włodzimierza Puchalskiego, a więc o trzyletnich poszukiwaniach w Muzeum Niepołomickim wśród oryginalnych negatywów zdjęć do albumów. Czas ten jednak pozwolił zapoznać się z archiwum i odnaleźć niemal wszystkie oryginalne negatywy, które zeskanowano, a otrzymane w formie plików pozytywy poddano skrupulatnej,…
2019 – Grzegorz Szkutnik – Gościem Festiwalu.
Pasjonat fotografii z wykształceniem przyrodniczym. Pochodzi z Lubelszczyzny i obecnie mieszka w południowej części tego regionu oddając się w wolnych chwilach urokom Równiny Biłgorajskiej, Puszczy Solskiej i Roztocza. W poszukiwaniu dobrego światła, ciekawych tematów i kadrów nie stroni od fotograficznych wypraw w inne rejony południowo-wschodniej części kraju. Głównym tematem jego prac jest krajobraz i elementy…