Jestem fotografem podwodnym i organizatorem wypraw nurkowych. Nurkuję od początku 2006 roku. Fotografować pod wodą prostym kompaktowym aparatem zacząłem kilka lat później. Coś, co na początku było dodatkiem do poznawania podwodnego świata, stało się celem samym w sobie. Obecnie staram się 3-4 razy do roku wyjechać na wyprawy, które w 100% poświęcone są tworzeniu podwodnych zdjęć.

W fotografii podwodnej interesuje mnie przede wszystkim świat morskich mikrostworzeń. Podczas pobytu na Tonga zakochałem się jednak w łagodnych olbrzymach, którymi są humbaki. Tak różne od ludzi, a mające z nami wiele wspólnego.

Lubię opowiadać o morskim świecie i prezentować jego piękno wszędzie tam, gdzie to możliwe: na targach, podczas festiwali podróżniczych, na zlotach, wystawach i w szkołach. Jestem ambasadorem marki OM System.

Ufam, że propagowanie dobrej fotografii podwodnej zachęci Was do szukania możliwości oglądania większych i mniejszych mieszkańców mórz w ich naturalnym środowisku. Spotkania takie dają dużo satysfakcji i wiele radości.

Chrońmy oceany!

Wojtek Męczyński

www.instagram.com/wojtek_meczynski

www.makedivealife.pl