Michał Ogrodowczyk - jest absolwentem Wydziału Hodowli i Biologii Zwierząt  Akademii Rolniczej w Poznaniu oraz Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi.

Od najmłodszych lat interesuje się światem przyrody, który uwiecznia na fotografiach, a od ponad 15 lat robi to również za pomocą kamery filmowej. Pracuje w Leśnym Studiu Filmowym Ośrodka Rozwojowo-Wdrożeniowego Lasów Państwowych w Bedoniu, gdzie   z ogromną pasją tworzy filmy o tematyce przyrodniczo-leśnej.

Jest montażystą i współautorem zdjęć do wielu filmów: „Rok w puszczy", „Spisane              z natury", „Bieszczadzka Kolejka Leśna - podróż sentymentalna". Co więcej, reżyserował    i współreżyserował takie filmy jak: „Na skraju lasu", „Tajemnice gór”, „Moczary                      i uroczyska”, „Bory chrobotkowe – przyrodnicza osobliwość Polski”, „Dzika przyroda           w sercu Europy”, „Obce rośliny w lasach”, „Magia sosnowego boru”, „Dęby w Polsce”, „Trufle w Polsce”, „Lasy bagienne”, „Bagna są dobre” oraz wiele innych. Ostatnie produkcje przez niego wyreżyserowane, to 2 filmy z serii „Życie lasu”: „Bogactwo przyrodnicze” oraz „Ptaki”.

Jego produkcje były wielokrotnie nagradzane zarówno w konkursach ogólnopolskich jak    i międzynarodowych.